Pendik ithal implant, son dönemlerde ağız ve diş sağlığı sorunları yaşayan hastaların birincil tercihi haline gelmiştir. Özellikle dolgu ile tedavi edilemeyen çürük dişlerin çekilmesi sonrasında diş kaybından ötürü diş boşluklarının doldurulması konusunda implant tedavisi oldukça fazla tercih edilmektedir.

İmplant Nedir? Kimlere Uygulanabilir?

Pendik ithal implant tedavisi, ağız içinde diş kaybından dolayı meydana gelen diş boşluklarını doldurmak amacı ile uygulanan bir ağız ve diş tedavi yöntemidir. Çene kemiği içerisine titanyum vidalardan oluşan suni diş kökleri yerleştirilir. Bu sayede diş boşluğundan kaynaklanan rahatsızlık hissi ortadan kalkar.

İmplant tedavisi, diş kaybı yaşayan ve bu durumdan hem estetik açıdan hem de sağlık açısından rahatsız olan genç, orta ve yaşlı bireylere uygulanabilir. Çocukların ağız ve çene yapısı gelişmekte olduğu için implant tedavisi çocuk hastalara diş hekimleri tarafından uygulanmamaktadır.

pendik-ithal-implant

Pendik İthal İmlant Fiyatları

Pendik ithal implant fiyatları her yılbaşında değişmektedir. Türk Diş Hekimleri Birliği her yıl enflasyon ve kur oranları doğrultusunda implant hizmetlerine yönelik taban fiyat oluşturmaktadır. Bu taban fiyat baz alınarak fiyatlarda dalgalanmalar meydana gelmektedir.

Her diş merkezinin kendisine ait bir fiyat politikası vardır. Taban fiyat belirlendikten sonra tedavinin yapılacağı şehre, diş merkezine hatta tedaviyi yapacak diş hekimine göre implant fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Bu konuda hastaların diş hekimine ayrıntılı muayene olup yapılacak tedaviye göre fiyat alması en doğru adım olacaktır.

Yasal Düzenlemeler

Ayrıca, sağlık bakanlığının resmi gazetede yayınlanan özel ağız ve diş sağlığı hizmeti ile ilgili mevzuatı için tıklayınız