Pendik hamilelikte diş tedavisi bu bölgede diş tedavi ihtiyacı olan kişilere hizmet vermektedir. Pendik hamilelikte diş tedavisi bazı durumlarda önerilmez. Gerekli olan durumlarda ise doktorun önerileri doğrultusunda yapılabilir.

Gebelikte ağız ve diş sağlığına dikkat etmek son derece önemlidir. Dikkat edilmediğinde ağız içi enfeksiyonlar çabuk oluşur ve bu mikroplar sindirim yoluyla tüm vücuda yayılabilir. Gebelik döneminde tükürük bezleri işlevini az yerine getirdiği için bu görevi fırçalama yoluyla bizim yapmamız gerekmektedir.

Gebelikte Diş Tedavisi

Gebelikte diş tedavisi gerekli durumlarda uzman diş hekimleri aracılığıyla yapılmaktadır. Gebeliği çok sorunlu geçmeyen hamileler için genelde diş tedavisi önerilmektedir. Gebelik döneminde ilaç alımını azaltmak ya da ortadan kaldırmak için çok acil olmayan durumlar için tedavi önerilmemektedir. Kırık ve akut gibi diş tedavileri için röntgen çekilebilir. Diğer tedavilerde önerilmez. Gebeliği riskli geçen kişiler için diş tedavisi doğum doktorunun onayı ile ancak gerçekleştirilmektedir.

pendik hamilelikte dis

Diş Çürükleri Gebelikte Hemen Tedavi Edilmeli mi?

Gebelikte diş çürükleri doğum doktoru onay verdiği ölçüde yapılabilir. Pendik hamilelikte diş tedavisi uygulanması için en uygun dönem 13 ve 27. Haftalar arasıdır. Bu aralarda diş tedavi uygulaması daha güvenli bir şekilde yapılabilir.

Kanal Tedavisi Gebelikte Yapılabilir mi?

Gebelikte kanal tedavisi de diş çekimi de dahil olmak üzere yapılabilir. Yalnız röntgen çekimi yapılmaz. Acil bir durum yoksa gebelik sonrasına tedavinin ertelenmesi önerilir.

Yasal Düzenlemeler

Ayrıca

buy kamagra 100mg

, sağlık bakanlığının resmi gazetede yayınlanan özel ağız ve diş sağlığı hizmeti ile ilgili mevzuatı için tıklayınız