Pendik endodonti tedavisi

, diş kanal tedavisi demektir. Ölmüş ya da ölmek üzere olan diş sinirini yani diş pulpasını tedavi eden ana bilim dalıdır. Endodonti yani kanal tedavisi ile dişi tedavi ederek eski fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi amaçlanır.

Dişin darbe alması, derin bir dolgu sonrası tepki vermesi ya da herhangi bir sebepten dolayı dişte iltihaplanmaların olması sonucunda diş sinirleri zarar görür ve ölmeye başlar. Bu noktada devreye endodonti tedavisi girmektedir.

Endodonti Nasıl Yapılır?

Pendik endodonti tedavisi, diş hekimi tarafından bir ya da iki seansta tamamlanan bir tedavi yöntemidir. Dişin üst kısmından ufak bir delik açılır. Bu delik içerisine ince bir eğe sokulur ve ölmüş ya da ölmek üzere olan sinir dışarı alınır. Oluşan boşluğa bakterileri öldürmek için solüsyon sıkılır.

Son aşama olarak kalıcı doldurma işlemi yapılır. Dişin yapısına ve sağlık durumuna göre basit bir dolgu ile ya da taç gibi karmaşık bir işlem ile alınan sinirin boşluğu doldurulur.

pendik endodonti tedavisi

Endodonti Kanal Tedavisi Fiyatları

Pendik endodonti tedavisi fiyatları hastadan hastaya değişiklik gösterir. Sorunlu olan dişin durumu, endodonti tedavisi yapılacak olan diş sayısı gibi durumlar fiyatların değişmesinde önemli etkenlerdir.

Ayrıca tedavinin yapılacağı diş merkezine ve tedaviyi yapacak diş hekimine göre de hizmet fiyatlarında değişmeler gözlemlenmektedir. En doğru fiyat bilgisi doğrudan diş hekiminden alınmalıdır.

Yasal Düzenlemeler

Ayrıca, sağlık bakanlığının resmi gazetede yayınlanan özel ağız ve diş sağlığı hizmeti ile ilgili mevzuatı için tıklayınız