Pendik endodonti kanal tedavisi bu bölgedeki uzmanlar tarafından sağlıklı hizmet kalitesiyle gerçekleştirilmektedir. Endodonti yani kanal tedavisi, ölü veya iltihaplı olan diş pulpulasını tedavi etmek için uygulanan bir yöntemdir. Halk tarafından sinir tedavisi olarak bilinir.

Endodotik Tedavi Gerektiren Durumlar Nelerdir?

Pendik endodonti kanal tedavisi gerektiren durumlar içinde derin diş çürümeleri, dişlerde oluşan darbe durumları, derin dişlerdeki dolgu tepkimelerinde, dişte çatlak ya da bölünme gibi durumlarda uygulanmaktadır.

Endodotik Sorunlar Nasıl Ortaya Çıkar?

Kanal tedavisi işlemlerinin uygulanması için endodotik sorunların yaşanması gerekir. Belirti olarak şiddetli ağrı gözlemlenebilir. Ağrı olmadığı durumlarda da gözle görülür netlikte kalal tedavisi işleminin yapılıp yapılmayacağı anlaşılabilir.

pendik endodonti tedavisi

Kanal Tedavisi Nasıl Uygulanmaktadır?

Endodotik tedavi yani kanal tedavisi birkaç kez gerçekleştirilmektedir. Diş hekimi tarafından dişin üst bölgesinde ufak bir delik açılır. Diş içindeki ölü sinirlerin alınması sağlanır. Sinirler alındıktan sonra dolgu işlemi yapılır. Bakterilerin etkisin hale getirilmesi için kuvvetli bir antibakteriyel solüsyon uygulanır.

Sonrasında kök kanalları küçük ve steril kağıt koniler yardımıyla kurutulur. Sonrasında boşluk yumuşak kauçuk benzeri meteryal ile doldurulur.

Son olarak kalıcı olarak restorasyon işlemi uygulanır. Bu son işlem de gerçekleştikten sonra kanal tedavisi işlemi tamamlanır. Kanal tedavisinin süresi dişin durumuna göre değişebilir. Uygulama genelde biraz uzun sürebilmektedir. Doktorun tanıyı kesin olarak koymasıyla birlikte kanal tedavisi işlemlerine geçiş yapılarak belirttiğimiz şekilde uygulama gerçekleşir.

Yasal Düzenlemeler

Ayrıca

cialis uk

, sağlık bakanlığının resmi gazetede yayınlanan özel ağız ve diş sağlığı hizmeti ile ilgili mevzuatı için tıklayınız