Maltepe zirkonyum kaplama diş, porselen kaplama şeklinde yapılan diş kaplama yöntemidir. Metal desteksiz bir diş kaplama yöntemidir. Bu nedenle de estetik değeri daha yüksek, dişlere ve diş etine uyumu daha kolaydır.

Diş hekimlerinin estetik yaklaşımlarına yakın olan zirkonyum diş, beyaz alaşımdan üretilir. Saf ve doğal olan zirkonyum seramiği, fırınlandıktan sonra dişe uygulanır. Metal desteksiz kaplama olduğundan daha doğal ve estetik bir görünüm sergilemektedir.

Maltepe Zirkonyum Diş Ömrü Ne Kadar?

Maltepe zirkonyum kaplama diş, ömrü ortalama olarak 7 yıla kadar olmaktadır. Ancak bu süre bazı durumlar neticesinde değişerek kısalabilir ya da daha uzun olabilir. Bu durum hem hastanın kendisine hem de hastanın diş ve diş etlerine göre değişebilen bir durumdur.

Zirkonyum diş kaplama tedavisi sonrasında hastanın diş eti çekilmesi gibi sorunları oluştuğunda zirkonyum diş ömrü kısalacaktır. Ayrıca hastanın ağız ve diş bakımını düzenli yapması zirkonyum diş ömrünü daha uzun hale getirir. Aynı şekilde doğru ve düzenli bakımı yapılmayan zirkonyum dişler kısa sürede deforme olacaktır.

maltepe zirkonyum dis

Maltepe Zirkonyum Diş Zararları

Maltepe zirkonyum diş zararları olup olmadığı çok araştırılan konulardan birisidir. Bu zamana kadar zirkonyum diş kaplamasının hastalara bir zarar verdiği gözlemlenmemiştir. Aksine zirkonyum maddesi saf ve doğal bir porselen malzemedir.

Beyaz alaşımdan metal kullanılmadan üretilen zirkonyum diş; metal içermediği ve beyaz alaşımdan doğal olarak üretildiği için dişe zarar vermez ve ağız yapısına hızlıca uyum sağlayarak hem doğal hem estetik görünüm sunar.

Yasal Düzenlemeler

Ayrıca

Buy Nolvadex UK

, sağlık bakanlığının resmi gazetede yayınlanan özel ağız ve diş sağlığı hizmeti ile ilgili mevzuatı için tıklayınız