Maltepe zirkonyum diş, son dönemlerde özellikle ağız ve diş estetiğine önem veren ve gülüş tasarımı yaptırmak isteyen kişilerin oldukça sık başvurduğu yöntemlerden biri haline gelmiştir. Gülüş tasarımı ve estetik dişler için oldukça yaygın ve kullanışlı yöntem olan zirkonyum diş

buy-levitra-usa.com

, hem ağız sağlığı hem de estetiği için oldukça önemli bir hizmet kapsamıdır.

Zirkonyum diş,zirkonyum kaplama porselen diş yöntemidir. Özellikle ön dişlerde sıklıkla kullanılan bu yöntem sayesinde kırık, çatlak, sararmış ya da hafif ve orta dereceli çarpık dişlerin görünümünü düzeltmek amacı ile yapılır.

maltepe zirkonyum dis

Zirkonyum Diş Ömrü Ne Kadar?

Maltepe zirkonyum diş, saf ve doğal olan zirkonyum malzemesi üzerine porselen kaplanarak yapılmaktadır. Bu kaplama sorunlu olan diş ya da dişler üzerine geçirildiğinde ortaya estetik bir görüntü çıkar.

Zirkonyum kaplama, diş etinde çekilme ve benzeri gibi doku tahribatı olmaması durumunda kişi ağız ve diş temizliğini hem düzenli hem de doğru şekilde yaparsa kullanım ömrü 30 yıla kadar çıkabilmektedir.

Maltepe Zirkonyum Diş Acıtır mı?

Zirkonyum malzemesi, porselen kaplamayı güçlendirmek için kullanılan saf, doğal ve sağlıklı bir alt malzemedir. İçinde metal yoktur, sadece beyaz alaşımdan üretildiği için diş ve diş eti ile uyumu oldukça kolaydır.

Maltepe zirkonyum diş kaplama işlemi sonrasında kişide hafif düzede ağrı ve acı oluşabilir. Bu durum kişiden kişiye değişebilir. Bazı hastalarda hiç acı olmadığı da gözlemlenmiştir. Bu durum tamamen kişinin diş ve diş eti yapısı ile alakalıdır.

Yasal Düzenlemeler

Ayrıca, sağlık bakanlığının resmi gazetede yayınlanan özel ağız ve diş sağlığı hizmeti ile ilgili mevzuatı için tıklayınız