Kurtköy taksitle implant, ağız ve diş problemi yaşayan birçok hastanın ihtiyacı olabilecek yaygın bir diş sağlığı hizmetidir.

Gerek ağız ve diş sağlığı için gerekse estetik bir diş yapısı için implant tedavisi son dönemlerde oldukça sık tercih edilen bir tedavi yöntemi olmaktadır. Özellikle protez dişlere göre kullanımının daha sağlıklı ve konforlu olması en büyük tercih sebeplerinden birisidir.

Kurtköy Taksitle İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi diş kaybından dolayı ağız içinde oluşan boşluğu doldurmak için yapılan bir tedavi yöntemidir. Tedavi esnasında titanyum olan vidalar kullanılarak ağız içindeki diş boşluğu doldurulur. Bu sayede hastanın çiğneme ve sesler doğru çıkarma konusundaki çektiği güçlük ortadan kaldırılırken aynı zamanda dişlere estetik bir görünüm kazandırılır.

Titanyum vidalar

, boşluğun olduğu bölgede çene kemiğine monte edilir. Zaman içerisinde bu suni kökler çene kemiği ile bütünleşir ve böylelikle kaybedilen dişin görevlerini üstlenerek çene kemiği ile bağlantı kurarak fonksiyonlarını gerçekleştirmeye başlar.

kurtkoy-taksitle-implant

Kurtköy Taksitle İmplant Fiyatları

Kurtköy implant fiyatları, tedavinin yapılacağı diş merkezine ve tedaviyi yapacak olan diş hekimine göre değişiklik göstermektedir. Her yıl Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından kur ve enflasyon göz önünde bulundurularak taban fiyat belirlenir.

Taban fiyat doğrultusunda her diş merkezi kendi fiyat politikaları çerçevesinde implant tedavisine fiyatlar belirler. Tedavinin nasıl yapılacağı, hangi malzemelerin kullanılacağı da fiyat üzerinde etkili olmaktadır.

Yasal Düzenlemeler

Ayrıca, sağlık bakanlığının resmi gazetede yayınlanan özel ağız ve diş sağlığı hizmeti ile ilgili mevzuatı için tıklayınız