Kaynarca yerel implant, son dönemlerde ağız ve diş sağlığında sorun yaşayan hastaların araştırdığı ve tercih etiği sağlık hizmetlerinden birisi haline gelmiştir.

Vida diş ya da çakma diş olarak da bilinen implant tedavisi, son dönemlerde oldukça popüler bir tedavi yöntemi olmakla birlikte aynı zamanda diş estetiğini de ön plana çıkaran yöntemlerden birisi olmaktadır.

Kaynarca Yerel İmplant Hangi Durumlarda Yapılır?

Yerel implant tedavisi, ağız içinde diş kaybından dolayı oluşan boşlukları doldurmak amacıyla yapılan bir tedavidir.  İmplant tedavisi ile hastanın çiğneme ve bazı sesleri daha düzgün çıkarma gibi fonksiyonlarını iyileştirmek mümkündür. Bu sayede hasta sağlıklı bir ağız yapısına sahip olurken estetik değeri de yüksek dişlere sahip olmaktadır.

İmplant tedavisi

buy kamagra 100mg

, protetik yani protez diş tedavisine alternatif olarak yapılmaktadır. Protez dişlere göre daha rahat ve konforlu kullanımı vardır. Tedavi sırasında titanyum vidalar çene kemiğine sabitlenir ve bu vidalar çene kemiği ile bağlantı kurarak ağzın bir parçası gibi kaybedilen diş yerine fonksiyonları yerine getirmeye başlar.

kaynarca-yerel-implant

Kaynarca Yerel İmplant Diş Ömrü Nedir?

Kaynarca yerel implant diş ömrü, doğru diş bakımı ve temizliği yapıldığında 30 yıla kadar sorunsuz bir şekilde sağlıkla kullanılabilir. Aşırı alkol kullanımı ve sigara alışkanlığı implant ömrünü kısaltan faktörlerdir.

Ağız ve diş bakımı doğru ve düzenli yapılmadığı takdirde ağız içinde iltihaplanmalar ve kötü koku olaşabilir. Bu gibi durumlar neticesinde implantların kullanım ömrü büyük oranda azalmaktadır.

Yasal Düzenlemeler

Ayrıca, sağlık bakanlığının resmi gazetede yayınlanan özel ağız ve diş sağlığı hizmeti ile ilgili mevzuatı için tıklayınız