Kaynarca yerel diş implantı tedavisi çürümüş ve dolgu ya da kanal tedavisi ile kurtarılamayacak dişlerin çekiminden sonra ağız içi boşluktan rahatsız olan birçok hastanın ihtiyaç duyduğu tedavi yöntemidir.

Yiyecekleri çiğnemeye yarayan dişler, aynı zamanda estetik bir görünüm de sergiler. Diş kaybından dolayı oluşan diş boşluğu, çiğneme ve bazı sesleri çıkarmayı zorlaştırmakla birlikte aynı zamanda estetik olmayan bir görünüm sergilemektedir. Bu durumda diş hekimleri tarafından implant tedavisi tercih edilir.

Kaynarca Yerel İmplant Diş Çekildiği An Yapılabilir mi?

Kaynarca yerel diş implantı tedavisi, çekilen dişin yerini doldurmak amacıyla uygulana bir tedavi yöntemidir. İmplant tedavisi yaptıracak olan hastaların ise merak ettiği konulardan birisi diş çekiminden sonra implant tedavisinin ne zaman sonra yaptırılabileceğidir.

İmplant tedavisi

, eğer diş etinde ve çene kemiğinde herhangi bir rahatsızlık ve enfeksiyon yok ise diş hekimi uygun gördüğünde hemen yapılabilir. Ancak diş etinde enfeksiyon olmadığından emin olmak adına diş çekiminden sonra implant için en az 2 ay beklemek daha sağlıklı olmaktadır.

kaynarca yerel dis implantı

Kaynarca Yerel İmplant Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

Kaynarca yerel implant her hastaya uygulanabilen bir tedavi yöntemi değildir. İmplant  uygulaması için öncelikle hastanın diş eti sağlıklı ve çene kemiği uygun olmalıdır.

Hastanın genel sağlık durumu iyi değilse, hastanın sigara ve alkol gibi alışkanlıkları varsa implant uygulaması yapılmaz. Tütün ve alkol kullanımı implant uygulamasını başarısız sonuçlandırmaktadır.

Yasal Düzenlemeler

Ayrıca, sağlık bakanlığının resmi gazetede yayınlanan özel ağız ve diş sağlığı hizmeti ile ilgili mevzuatı için tıklayınız