Kaynarca kanal tedavisi ağız ve diş sağlığında oldukça sık tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisidir. Diş sinirinde çürüme, travma ya da darbelere bağlı meydana gelen bir zarar söz konusu ise yabancı bir metal ile bu sinirler tedavi edilir.

Yabancı metal, tedavi sırasında vücut tarafından kabul edilmediğinde bu bölgede iltihap oluşur. Bu durumda da diş içerisindeki sinir çıkarılır ve sinirin boşluğunu doldurmak için de bu boşluğa dolgu yapılır. Bu tedavi yöntemine de “kanal tedavisi” denilmektedir.

kaynarca kanal tedavisi

Kaynarca Kanal Tedavisi Acıtır mı?

Kanal tedavisi öncesinde hastaya lokal anestezi uygulanarak dişleri uyuşturulur. Bu uyuşma sayesinde tedavisi sırasında hasta herhangi bir acı duymaz. Ancak kanal tedavisi sonrasında uyuşmanın etkisi geçtikçe birkaç gün hasta hafif ağrı ve sızı hissedebilir.

Tahrip olmuş ve iltihaplanmış dişlerin kanal tedavisi süreci biraz daha sıkıntılı ve acılı olabilir. Diş sinirindeki iltihap nedeni ile hastada uyuşma sorunu olabilir. Şayet uyuşma sorunu meydana gelirse bu durumda diş hekimi

buy-kamagra-oral-jellies.com

, gelişmiş uyuşturma yöntemleri tercih ederek dişi uyuşturarak tedaviye başlamaktadır.

Kaynarca Diş Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Tedavi süresi hastadan hastaya yani soruna göre değişkenlik göstermektedir. Kök kanallarının anatomik yapısı, dişlerdeki kanal tedavisi yapılacak köklerin sayısı ve dişlerde iltihap olup olmaması gibi durumlara göre tedavi süresi değişebilir. Üç kanalı olan bir dişe ortalama olarak 1i5 saatte kanal tedavisi yapılabilir.

Yasal Düzenlemeler

Ayrıca, sağlık bakanlığının resmi gazetede yayınlanan özel ağız ve diş sağlığı hizmeti ile ilgili mevzuatı için tıklayınız