Kaynarca cerrahi diş; ağız içinde bulunan dil, yanak, dudak ve tükürük bezleri gibi tüm yumuşak dokular ile diş, çene ve çene eklemlerinin sorunları ile ilgilenen ve cerrahi tedavi yöntemleri kullanan alandır. Söz konusu soruna uygun olarak tedavi yöntemine, hastanın durumuna göre hastaya cerrahi işlemler öncesinde lokal ya da genel anestezi uygulanır.

Cerrahi diş alanı geniş bir hizmet alanıdır. Dolayısıyla da yapılan işlemler ve uygulanan tedavi yöntemleri de oldukça geniştir. Tüm bu yöntemler cerrahi yöntemlerdir ve hastaya mutlaka hastanın sağlık ve fizyolojik durumuna göre lokal ya da genel anestezi uygulanır.

kaynarca cerrahi dis

Kaynarca Cerrahi Diş Hizmetleri

Kaynarca cerrahi diş hizmetleri oldukça geniş kapsamlıdır. Hastanın sağlık sorununa

Buy Nolvadex UK

, fizyolojik durumuna göre en uygun tedavi yöntemi ve anestezi yöntemi tercih edilmektedir. Bu hizmetler başlıca;

  • Gömülü dişlerin çekilmesi,
  • Dental implant tedavileri ile birlikte gerekli görülen sinüs yükseltmesi,
  • Protez tedavisi öncesinde ağız içindeki sert ve yumuşak dokuların tedaiye uygun halde düzeltme işlemleri,
  • Ağız içinde yanak, damak, dil, dudak ve kas gibi yumuşak dokular ile diş ve kemik gibi sert dokularda oluşan kist ve tümörlerin tedavi edilmesi,
  • Diş hekimi korkusu olan hastalarda anestezi uygulamalarıdır.

Kaynarca Cerrahi Diş Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Cerrahi diş tedavilerinde tedavi süresi tamamen hastanın durumu ve sağlık sorununa bağlıdır. Uygulanacak tedavi yöntemine ve anestezi yöntemine göre tedavi süresi uzun ya da kısa olabilmektedir.

Yasal Düzenlemeler

Ayrıca, sağlık bakanlığının resmi gazetede yayınlanan özel ağız ve diş sağlığı hizmeti ile ilgili mevzuatı için tıklayınız