Kaynarca cerrahi diş tedavisi sorunlu dişlerin çekimi söz konusu olduğunda ihtiyaç duyulan ya da dişe cerrahi tedavi yöntemi uygulanacağı zaman ihtiyaç duyulan bir alandır. Cerrahi diş tedavileri genellikle hastaya lokal anestezi ile uygulanır.

Kaynarca Cerrahi Diş Tedavisi çoğu zaman hastalarda korkuya neden olabilir. Bu korkunun aşırı olduğu hastalarda hastanın etkilenmemesi adına bazen genel anestezi de uygulanabilmektedir.

Kaynarca Cerrahi Diş Çekimi

Kaynarca cerrahi diş çekimi, çekilecek dişin basit yöntem ile çekilemeyeceği durumlarda kullanılan yöntemdir. Diş çekimi öncesinde dişlere röntgen çekilir ve dişin durumu diş hekimi tarafından analiz edilir. Eğer diş basit yöntemler ile çekilemeyecek derecedeyse cerrahi diş çekimine başvurulur.

Basit bir diş çekimi işlemi sırasında diş çekimi cerrahi diş çekimine işlemine dönşebilir. Özellikle diş çekimi sırasında diş parçası kırılarak içeride kalmışsa bu durum sıklıkla cerrahi diş çekimine dönüşmektedir.

kaynarca cerrahi dis

Cerrahi Diş Çekimi Hangi Durumlarda Yapılır?

Cerrahi diş çekimi

, özellikle gömülü yirmilik dişlerin çekiminde sıklıkla tercih edilen bir yöntem olmaktadır. Genellikle yirmilik dişler çene kemiğine gömülü olur. Bu gibi durumlarda diş anestezi ile cerrahi diş çekimi yöntemi ile alınır.

Basit diş çekimi yapılırken dişin kırılması da cerrahi diş çekimi gerektiren durumlardan birisidir. Diş çekimi sırasında diş parçaları çene kemiğinde kaldığında cerrahi diş çekimi yapılarak diş parçalarının alınması gerekebilir. Bu durumda cerrahi diş çekimi gerekli olur.

Yasal Düzenlemeler

Ayrıca, sağlık bakanlığının resmi gazetede yayınlanan özel ağız ve diş sağlığı hizmeti ile ilgili mevzuatı için tıklayınız