Kaynarca ağız ve diş sağlığı, ağız ve diş sağlığına yönelik tüm tedavi yöntemlerini sunmaktadır. Dişler, besinleri doğru şekilde öğütmek için kullanılan organlardır. Aynı zamanda diş ve çene yapısı kişiye estetik bir gülüş kazandırdığından hem sağlıklı olması hem de estetik olması büyük önem taşımaktadır.

Diş sağlığı, ağız yapısı ve çene eklemleri ne kadar sağlıklı ve estetik bir görünüme sahip olursa o kadar özgüvenli bir gülüş sergilenebilir. Bu nedenle de ağız ve diş bakımlarının düzenli yapılması gerekir.Dişlerde bir sorun olduğunda sorun daha ileri seviyeye çıkmadan mutlaka tedavi süreci başlatılmalıdır.

kaynarca agiz ve dis

Kaynarca Ağız ve Diş Hizmetleri Kimlere Verilir?

Kaynarca ağız ve diş hizmetleri herkesin ihtiyaç duyabileceği sağlık hizmetleridir. Çürük tedavisi

, endodonti yani kanal tedavisi, implant tedavisi yapılmaktadır. Ortodonti tedavisi ve diş kaplama tedavisi gibi birçok hizmette hastanın ağız ve diş sorunu doğrultusunda sunulmaktadır.

Tedavi hizmetleri kapsamında dişlerinde çürük olan, kanal tedavisi gerektiren sorunlardır. Diş çarpıklığı ve çene ekleminde eğrilik sorunu olan ya da diş kaybından ötürü diş boşluğundan rahatsızlık duyan hastalara diş hizmetleri verilir. Aynı zamanda sadece estetik bir gülüş için de kaplama ve protez gibi ağız ve diş hizmetleri verilmektedir.

Kafein ve tütün ürünlerinin kullanımından dolayı sararan dişlere diş beyazlatma tedavisi yapılmalıdır. Travma ve darbelere bağlı olarak kırılmış ya da çatlamış olan dişlere estetik gülüş tasarımı yapılmadır. Gülüş estetiği hizmetleri de ağız ve diş sağlığı alanında en sık tercih edilen hizmetler arasındadır.

Yasal Düzenlemeler

Ayrıca, sağlık bakanlığının resmi gazetede yayınlanan özel ağız ve diş sağlığı hizmeti ile ilgili mevzuatı için tıklayınız