Kartal ortodonti diş tedavisi; diş çarpıklığı ve çene iskeletindeki eğriliği tedavi etmek amacı ile uygulanan yöntemdir. Diş büyüklüğü çene ile uyumlu olmadığıda dişler çenede kendisine yer bulmak için sıkışır ve çarpık bir şekil almaya başlar.

Dişler çarpık çıktığında ve çene iskeletinde eğrilik gözlemlendiğinde ortodonti tedavisi uygulanır. Diş yapısını ve çene iskeletini düzelterek dişlerin olması gerektiği şekle gelmesi için ortodonti tedavisi gerekli hale gelir.

Kartal Ortodonti Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılır?

Kartal ortodonti diş tedavisi, diş ve çene eğikliğini kapsayan birçok durum neticesinde gerekli duyulan bir ağız ve diş sağlığı tedavi yöntemidir. Dişler arasında oluşan boşluk, dişlerin çarpık bir şekilde durması, Dişin ya da dişlerin dışarı doğru çıkıntılı bir hal alması gibi durumlar ortodonti tedavisine ihtiyaç doğurmaktadır.

Ağız ve çene yapısında bu gibi sorunlar yaşandığında dişlere tel ya da şeffaf kalıplar takılarak veya çene eğriliğini düzeltmek için çeneye metal aparatlar takılarak ortodonti tedavisi kapsamında  bu sorunlar tedavi edilir.

kartal ortodonti tedavisi

Kartal Ortodonti Tedavisi Ücreti Ne Kadar?

Kartal ortodonti tedavisi ücreti dişlerin ve çene iskeletinin çarpıklık seviyesine, tedaviyi yapacak diş hekimine ve diş hekiminin tedavide kullanacağı malzemeye göre değişmektedir.

Ayrıca her yıl Türk Diş Hekimleri Birliği, kur ve enflasyon oranlarına göre ortodonti tedavisi ücretlerine yönelik taban fiyat belrlemektedir. Bu taban fiyat temel alınarak her diş merkezinde fiyatlar değişkenlik gösterir.

Yasal Düzenlemeler

Ayrıca

buy-levitra-usa.com

, sağlık bakanlığının resmi gazetede yayınlanan özel ağız ve diş sağlığı hizmeti ile ilgili mevzuatı için tıklayınız