Kadıköy diş tedavileri, ağız ve diş sağlığında sorun yaşayan kişilerin ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetlerinden birisidir. Çürük oluşumu

, dişlerde sararma, travma ve darbelere dayalı diş kırılması ve çatlaması gibi durumlar diş tedavileri ile ortadan kaldırılabilmektedir.

Ağız ve diş sorunu yaşayan hastaların yaşadığı sağlık sorunu diş hekimi tarafından detaylı olarak muayene edildikten sonra saptanır ve böylelikle hastaya uygulanabilecek en uygun tedavi yöntemi belirlenir. Bu aşamadan sonra tedavi süreci planlanır ve tedaviye başlanır.

Kadıköy Diş Tedavileri İşlemleri

Kadıköy diş tedavileri işlemleri oldukça kapsamlı bir alandır. Hafif ve orta dereceli çürükler için dolgu ya da kaplama tedavisi uygulanabilir. Çarpık dişlerde ortodonti tedavisi uygulanarak diş ve çene eğriliği tedavi edilerek sorun ortadan kaldırılabilir.

Estetik bir gülüş için sararmış ya da kırık ve çatlak diş görünümünü ortadan kaldırmak için hastaya en uygun diş kaplama tedavisi uygulanır. Ayrıca ileri dereceli çürük dişlerin çekiminden dolayı ağızda oluşan boşluğu doldurmak için uygulana implant tedavisi, en çok kullanılan diş tedavileri arasındadır.

kadıkoy dis tedavileri

Gömük Diş Tedavileri

Dişler, ağız içinde yemeklerin öğütülmesine yardımcı olurken aynı zamanda estetik bir gülüş için oldukça önemlidir. Gerek ağız ve diş sağlığını gerekse estetik gülüşü gölgeleyen sorunlardan birisi de gömük diştir.

Diş tedavileri ile gömük ya da gömülü diş olarak bilinen dişler çekilerek ya da farklı tedavi yöntemleri ile tedavi edilebilir. Böylece estetik ve konforlu bir ağız sağlığı kazandırılır.

Yasal Düzenlemeler

Ayrıca, sağlık bakanlığının resmi gazetede yayınlanan özel ağız ve diş sağlığı hizmeti ile ilgili mevzuatı için tıklayınız